Kalite

Kalite Güvence Yönetimi ( TAM )

TETA Kalıp, ISO 9001 kalite standartlarının gereksinimlerini şirket politikası olarak her adımda uygular ve gerekli denetimi düzenli olarak gerçekleştirir ve kalite standartları sayesinde  müşterilere en iyi ürünü zamanında ve rekabetçi fiyatlarla teslim etmektedir. Esnek organizasyon yapısıyla TETA müşterilerinin hızlı değişen ihtiyaçlarına kolayca cevap vermektedir . Önemli avantajlarımızdan birisi ise Avrupalı üreticilerden tedarik edilen sertifikalı çelik kullanıyor olmamızdır.

 

Toplam Kalite Yönetimi

TETA Kalıp olarak Toplam Kalite Yönetimi'ni üretim ve yönetimimizin her adımında uygulamaktayız.  TQM sayesinde  Yönetim, işgücü, tedarikçiler ve hatta müşterilerimiz dahi toplam kalite yönetim zincirimizin içerisindedir. Böylece TETA Kalıp'ın her üyesi süreçlerin, hizmet ve ürün kalitesinin iyileştirilmesi için en üst düzey çabayı göstermektedir.

 

Kalite Kontrol
TETA Kalıp'ın hammadde alımından başlayarak son ürün elde edilene kadarki bütün süreçlerinde kontrol ve denetim mekanizması mevcuttur. Her proje öncesinde teknik detaylar doğrultusunda her aşamada yapılması gereken üretim akış şeması doğrultusunda detaylı kontrol listeleri oluşturulur, her ürün geri beslemeli olarak bir sonraki prosese geçmeden önce uzman kalite kontrol mühendislerimiz tarafından kontrol edilip onay verildikten sonra bir sonraki aşamaya geçebilir. Ölçüler herhangi bir olası hatayı önleyebilmek için müşterilerimizin kalite standartları gereğince teknik resim üzerinde belirttiği toleranslara göre düzenli olarak kalibre edilen en son teknolji hassas ölçüm cihazları ile kontrol edilir.